Tatildeki Fotoğrafçım

Evet gezmeyi hepimiz seviyoruz. Peki ya fotoğraf çekmeyi? Eğer siz de benim gibi fotoğraf aşkı ile yanıp tutuşuyorsanız, hatta bazen sadece fotoğraf çekmek için seyahat ediyorsanız, fotoğraflarınızı kaybettiğinizde yakın bir akrabanız ölmüş gibi gözyaşı döküyorsanız, fotoğraf çekemediğiniz yerlere hiç gitmemiş muamelesi yapıyorsanız veya en güzel anılarınızı fotoğraflayamadığınızda bir tarafınız hep eksik kalıyorsa bu yazı tam size göre. Çünkü artık gezdiğiniz yerlerde profesyonel bir fotoğrafçı tutup anılarınızı ölümsüzleştireceğiniz bir site var. http://www.flytographer.com/

tatildeki_3

İstanbul için çalışan ve çok başarılı işler çıkaran fotoğrafçıları görünce inanın bu işi İstanbulda da yapasım geldi.

tatildeki_1

Nasıl İşliyor?

Önce gideceğiniz destinasyonu belirliyorsunuz. Dünya çapında 130 şehirde 200’den fazla fotoğrafçı arasından istediğiniz fotoğrafçıyı seçiyorsunuz. Sonra bütçenize göre 30-60-90 dakikalık çekim paketlerinden birini belirliyorsunuz. Bu paketlere göre gideceğiniz şehirde bir ya da iki mekana gidip farklı pozlar yakalıyorsunuz. Genelde en az 1 hafta önceden rezervasyonunuzu yapmış olmanız gerekiyor. 1 haftadan daha az sürede rezervasyon yapmaya kalkarsanız bunun garantisini veremiyorlar. Çekimden sonra 5 gün içerisinde ise size bir link gönderip fotoğraflara online ulaşmanızı sağlıyorlar. Fotoğraflarınızın bütün hakları sizde bulunuyor. Yani istediğiniz yerde kullanıp paylaşabiliyorsunuz. Fotoğraflarınızın gizli kalmasını isteme hakkınız da mevcut.

tatildeki_2

Bunun yanında yalnız ya da arkadaşlarınızla da fotoğrafçı tutma imkanınız var. Bu fikir gerçekten çok eğlenceli gözüküyor.

Sadece tatilinizi değil, hayatınızın en önemli kararını da ölümsüzleştirmek de seçenekler arasında. Bu sayede belki de düğününüzden daha duygu yüklü karelere sahip olabileceksiniz. Web sitelerindeki book wedding proposal photographer kısmındaki fotoğrafları görünce beni daha iyi anlayacaksınız.

Bu kadar reklam yeter. Şimdi siz de sadece çerçevenizin içini dolduracak en güzel pozunuzu hayal edin.

Evden Uzakta’yı Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarından takip edebilirsiniz.

Tagged .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir