İngiltere Vizesi

İngiltere vize başvurusu için öncelikle, https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome adresinden online başvuru ve ödeme yapmanız gerekiyor. Minimum turist vizesi için ödeme yapmanız gereken tutar, 130$. Online olarak tüm soruları yanıtladığınızda, sistem sizden mülakat günü ve saati seçmenizi istiyor. Aşağıda yazılan belgelerle mülakata gitmeniz yeterli oluyor.

İngiltere Turistik Vize Evrakları

İngiltere belge konusunda en hassas olan ülkelerden bir tanesi. Belgeleriniz mutlaka orijinal ve ingilizce olmak zorunda. İstenilen belgeler konusunda ayrıntılı bilgi için;

https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/423699/2015_04_20_Visitor_Supporting_Documents_Guide_-_Final__2__-_CLEAN.pdf

1 – Masrafları karşılayan kişinin maddi durum ve gelir evrakları

2 – İngiltere Konsolosluğuna hitaben İngilizce vize talep dilekçesi imzalı çıktısı

3 – Adli Sicil/Sabıka Kaydı

4 – Nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi

5 – Şahsi Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya banka hesap dökümü

6 – Pasaport ve pasaportun ilk dört sayfasının fotokopisi (Giriş yaptığınız tarihte, pasaport sürenizin dolmasına altı ay ve daha fazla süre kalmalıdır.Ayrıca İngiltere vizesi için boş bir sayfanın bulunması da mutlaka aranan şartlardandır. Geçerli pasaportunuz yanında, daha önce kullandığınız pasaportlar varsa onları da yanınızda götürmelisiniz.)

7 – 2 adet biometrik fotoğraf (Fotoğraflar; son altı ay içinde çekilmiş, arkasında tarih ya da her hangi bir damga bulunmayan, pasaport fotoğrafı boyutunda olmalıdır. Eğer baş örtüsü kullanıyorsanız, bu örtü ile fotoğraf çekilebiliyorsunuz. Fakat dikkat; ne olursa olsun gülümsememeniz şartıyla.)

8 – Otel ve Uçak Bileti rezervasyonu

Bunların yanında,

9) Eğer çalışıyorsanız, çalıştığınız kurumdan, okuyorsanız okuduğunuz kurumdan onaylayıcı belge,

10) Eğer kendi adınıza çalışıyorsanız, şirketinizin tüm ticari kayıtları,

11) Eğer iş görüşmesi için gidiyorsanız, karşı taraftan onaylı bir belge,

12) 18 yaşın altında iseniz, ailenizin onay dilekçesi, kimlik fotokopileri gerekmektedir.

 ingiltere-1

Mülakat

Parmak izlerinin alımı için yapılan, kesinlikle Amerika vizesindeki gibi mülakat içermeyen bir süreç. Eğer Ankara ve İstanbul’da ikamet etmiyorsanız aracı kurumlara gitmelisiniz. Bu aracı kurumlara tüm belgelerinizi teslim ettikten sonraki 2 hafta içinde vizeniz sonuçlanmaktadır.

Londra havaalanı sorunsalı yazım için buraya, Londra rehberi yazım için buraya tıklayabilirsiniz.

Evden Uzakta’yı Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarından takip edebilirsiniz.

Tagged , , , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir