Kabak Koyu

Yazılan yorumlara ve takip ettiğim bloglardan okuduklarıma inanamıyorum. 2015’te yazılan yorumlar bile koyun ne kadar bakir olduğunu anlatıyor. Nasıl yani? Ya onlar bakir bir koyda konaklamadılar, ya da benim midem en küçük bir beton parçasını bile kaldıramıyor.

Ben Kabak Koyu’na Kelebekler Vadisinden geçtiğim için tam bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Tekneden sahile ayağınızı atar atmaz, büyük bir resort, faiş fiyatlar, pis bir deniz, kalabalık, gruplaşmış ve bizimle oturamazsın bakışı atan hippiler sizleri bekliyor.:)

Kabak Koyu artık otel alanı olduğu için sahilde kamp yapılmasına izin verilmiyor. Hatta otel sahiplerinin, çadır açan insanları dövdüğüne dair yazılar okuyorum. Hippiler  bunun da formülünü bulmuşlar. Çoğu, uyku çadırları ile sahilde duran güneşliklerin altında uyuyor. Gündüz sahile gittiğinizde ise gölge alan bulamadığınız için kavruluyorsunuz.

Ulaşım

Ölüdenizden;

Kabak Koyuna kara yolu ile direk ulaşım yok. Bunun için ücreti 6tl olan Ölüdeniz ya da Fethiye dolmuşunu kullanıp köye kadar gelip, ücreti 5tl olan servislerle köyden Kabağa inebilirsiniz.

Yolcu Tekneleri, Ölüdeniz’den 10tl karşılığında sizi Kabak’a götürüyor.

Kelebekler Vadisinden;

Yolcu tekneleri, eğer rica ederseniz Kelebekler Vadisinden de sizi Kabak’a götürebiliyor. Özel tekneler ise, Kelebekler Vadisi’nden toplam 150-200tl  arası tutuyor. Ne kadar kişi olursanız o kadar iyi.

Ya da vadi tekneleri ile Ölüdeniz’e geri dönüp dolmuşla Kabak Koyu’na geçmeniz de mümkün.

Likya yolunu yürümek isterseniz ise, Faralya- Kabak arası 2 saat 7,5km. Yol boyunca su kaynağı bulunmuyor. Faralya ya da Kabak’ta bulunan marketlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Konaklama

Sea Valley’in araştırmalar sonucu denize en yakın konaklama olduğunu öğreniyoruz. Zaten tekneden iner inmez görüyorsunuz. Çadır için ayırdıkları alan çok kısıtlı. Herkes yarım metre arayla çadırlarını kurmuş. Haliyle akşam sesten dolayı uyanmanız da kaçınılmaz. Biri öksürse ‘helal abi’ diye bağırabilirsiniz.

 kabak-4

http://www.turancamping.com

http://www.kabaknaturallife.com

http://www.reflectionscamp.com

http://www.gemilecamping.com

http://www.sultancamp.com

http://www.theshambala.com

http://www.metecamp.com

http://www.helinkamp.com

http://www.fullmooncamp.eu

http://www.shantigardenkabak.com/tr/

kabak-1

* Kabak Koyunda sırtınızı denize verince sağınızda kalan yoldan ilerleyerek Mavi Mağaraya gidebilirsiniz. Dikkat; kırmızı boyaları mutlaka takip edin. Çünkü sağ tarafta kalan patikaya dönmezseniz, yarım saat yanlış yolda yürüme şansınız yüksek.

* Köye tırmanmak, çok vaktiniz varsa yapılacaklar arasında. Araç yolu bulunduğu için, tırmanma işi zor ve tehlikeli değil.

* Akşamları tek bir dolmuşla önünde inebileceğiniz, harika konserlere ev sahipliği yapan Neno Sahne’ye gidebilirsiniz.

http://nenasahne.com/

* Kabak Koyundaki çoğu işletmede yoga ve meditasyon sınıfları bulunuyor. Nerede konaklarsanız konaklayın, bu sınıflara ücret karşılığında katılabiliyorsunuz.

* Aladere şelalelerine yürüyebilirsiniz.

Evden Uzakta’yı Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarından takip edebilirsiniz.

Tagged , , , , , , , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir